INIMESED
Rohevõnkumise alustala on meie inimesed. Just teie kõigi vastutustundlik mõttelaad ja käitumine nii ürituse eel, ajal kui ka järgselt annavad meile võimaluse korraldada festivali, mis on võimalikult loodussõbralik ja keskkonnasäästlik. Võnkele on oodatud mistahes etnilise või sotsiaalse taustaga inimesed, kes hindavad puhast loodust ja kultuurilist mitmekesisust. Peame oluliseks, et festivalil tunneks end ühtviisi hästi nii kohalik elanik, linnast saabunu kui ka piiritagune külaline, nii eakam, noorem kui ka päris pisike festivaliline. Samuti oleme mõelnud erivajadustega inimestele, kelle abistajatest saatjad pääsevad festivalile tasuta. Festivalil on ka invatualett. Lemmikloomagi võib festivalile kaasa võtta, kui ta on sõbralik ja jalutusrihma otsas.

MATERJALID
Suur enamus Võnke festivaliala- ja lavadekoratsioonidest on renditud või loodud korduvkasutatavatest materjalidest. Samuti kasutame dekoratsioone, mis olnud viisil või teisel kasutusel juba ka eelnevatel aastatel. Oleme loonud ka
  festivali merchi  , mis on täiesti kordumatu ja enneolematult keskkonnasõbralik. Valisime Uuskasutuskeskuse kauplustest välja riideesemed ja Ecodisain õmbles külge Võnke logoga embleemid. Mitte ükski särk, dressikas, tagi, müts või muu hilp ei kordu. Need sobivad ideaalselt kandmiseks aastast aastasse, kaasa arvatud festivalivälisel ajal. Informatsioon festivali kohta on nii Võnke eel kui ka ajal kättesaadaval kodulehel, sotsiaalmeedias jt digikanalites. Seega püüame hoolimata festivali pidevast kasvamisest aina vähendada toodetavate füüsiliste infomaterjalide kogust.

TRANSPORT

Festivalile saabumiseks ja hiljem lahkumiseks soovitame kasutada keskkonnasäästlikke transpordivahendeid. Suurematest linnadest sõidavad Võnkele eribussid (v.a käesoleval aastal, mil festival toimub Tallinnas). Tulles autoga on mõistlik täita neljarattaline sõprade-tuttavatega või leida sotsiaalmeedia abil endale kaaslasteks sõiduvahendita Võnkele suundujad. Kui vahemaa pole liig suur, on muidugi alati hea mõte tulla kas jala või siis jalgrattaga. Tänavu muidugi ka ühistranspordiga. Avatud on rattaparkla, kuhu saad oma sõiduvahendi festivali ajaks hoiule jätta. Korraldamisel teeme tihedat koostööd kohaliku kogukonnaga ning hoiame omalt poolt seeläbi transpordi mõjud keskkonnale võimalikult madalal.

TOITLUSTUS

Ühekordsed topsid oleme asendanud
 vastupidavate pestavate joogitopsidega ning plastnõude asemel kasutame korduvkasutatavaid ehtsaid toidunõusid. Nii vähendame tunduvalt jäätmemahtu ja edendame korduvkasutust. Eriti hea mõte on aga festivalile kaasa võtta isiklik(ud) toidu- ja jooginõu(d). Nende pesemiseks on Võnkel loputuspunkt. Kindlasti haara kaasa ka tühi pudel, sest joogivett saab festivalialal asuvast veevõtupunktist tasuta. Võnge on ka plastmasskõrre-vaba. Lubame, et kõik joogid maitsevad ilma kõrretagi täpselt sama hästi. Toitlustajad on jõudnud Võnkele läbi põhjaliku eelselektsiooni. Peame silmas, et söögivalik oleks kvaliteetne, tervislik ja mitmekesine. Festivalil ootab külastajaid ka rohkelt taime- ja vegantoite, mille tootmine on võrreldes liharoogadega tublisti keskkonnasõbralikum.

JÄÄTMED

Ühekordsetest plasttopsidest ja -nõudest loobumisega vähendame tunduvalt festivali käigus tekkiva prügi hulka. Samuti oleme võtnud suuna jäätmete maksimaalsele sorteerimisele ja järeltöötlemisele. Festivalialal on piisavas koguses tähistatud prügikaste eritüüpi prügi tarbeks. Korjame eraldi joogitaarat, olmeprügi, biojäätmeid ja pakendeid. Et suitsukonid ei satuks loodusesse, palume suitsetajatel osta endale kaasaskantav hermeetiliselt suletav tuhatoos
  KOPS.  Kui konitops täitub, saab selle tühjendada, ära loputada ja uuesti kasutusele võtta.

ÜLDINE MÕJU
Võnkel on ka hea võimalus end keskkonnateemadel harida ning võtta rohevõnkumine seeläbi endaga hiljem koju kaasa. Kavas on erinevaid jätkusuutlikkuse ja loodushoiu teemalisi aktsioone - loenguid, vestlusringe jms. Ikka selleks, et inspireerida meid kõiki tegema oma igapäevaelus kasvõi imepisikesi muudatusi, millel oleks ehk kokkuvõttes ootamatult suur mõju nii ümbritsevale keskkonnale tervikuna kui ka meie endi ja meie lähedaste üldisele elukvaliteedile.

Piletid  /   Facebook   /   Võngerjad