Võrgutav elektrooniline pop-kosmos, milles on segunenud sürreaalne lüürika, unelmalaadsed helimaastikud ja teravad kitarrikäigud. Kõikidel Blow (Prantsusmaa) liikmetel on rokkmuusikataust, mis seletab seda erilist sümbioosi elektroonika, popi ja tummiste rokielementide vahel. Üle 5 miljoni kuulamise Spotifys lool “Fall In Deep” ja “You Killed Me on the Moon” loo kasutus Citroëni reklaamkampaanias annavad märku nende eripärast ja kütkestavusest.

 

Koguni kümme sooloalbumit välja andnud kodumaine andekus koos hinnatud muusikutest koosneva bändiga. Märtsis ilmus Vaiko Eplikul uus singel “Tetris”, mis annab vihje peagi ilmuvast järjekordsest albumist.

 

Raputavalt aus looming, mitmetahulised helikäigud, haruldaselt sügav hääl. Fil Bo Riva (Itaalia) on laulja-laulukirjutaja, kes veel 2017. aasta lõpus rändas mööda Euroopat, soojendades Milky Chance'i, kuid on tõusnud tänaseks sootuks uutesse kõrgustesse. Möödunud aastal astus mees üles mitmetel Euroopa suurimatel ja olulisimatel festivalidel nagu näiteks Great Escape, Eurosonic ja Montreux Jazz Festival. Tema debüütalbum "Beautiful Sadness" ilmus tänavu 22. märtsil ning hetkel on Fil Bo Riva taas tuuritamas, ent sedapuhku headlinerina, ning tutvustamas väljamüüdud saalidele oma esikplaati. Spotify's on tema lugusid kuulatud viimasel kuul enam kui 700 000 korda.

 

Lexsoul Dancemachine'i lavaenergia on rivaalitu. Nende esinemised panevad proovile iga kontserdipaiga konditsioneeri. Nende muusikat mängitakse BBC raadios ja üle Euroopa funk-soul klubiõhtutel. Nende viieaastase tegevusaja jooksul on nähtud vaid üht nahktagis meest Lätis, kes kontserdil ei tantsinud. Siiski noogutas ta heakskiitvalt pärast Mr. Crazy Fingersi signatuursoolot.

 

PÜHASTE PRUULIKODA  ESITLEB:

Londonis sündinud, pikka aega Bristolis elanud ning hiljaaegu Los Angelesse kolinud laulja-laulukirjutaja Luke Sital-Singh’i (UK) lood räägivad armastusest ja igatsusest. 2012. aastal ilmunud debüütsingel “Fail For You” jõudis lisaks raadiojaamade playlistidele ja muusikaedetabelitele ka mitmetesse maailmakuulsatesse teleseriaalidesse nagu näiteks Grey Anatoomia” jt. Tuuritanud järgnevatel aastatel koos Villagersi, The Stavesi, Martha Wainwrighti ning Angus ja Julia Stone’iga, andis Luke 2017 välja kauamängiva “Time Is A Riddle”, mis pälvis kriitikutelt hulga kiidusõnu ning mille avalugu “Killing Me” on tänaseks Spotifys kuulatud enam kui 12 miljonit korda.

 

Curly Strings on neljaliikmeline ansambel, mis ammutab inspiratsiooni muuhulgas ameerika bluegrassist ning osalejate isiklikust pärimusest praeguses Eesti kultuuriruumis. Nende muusika peamisteks alustaladeks on intensiivne ja mänguline musitseerimine, meeldejäävalt ilusad meloodiad ja siiras esitus. Ansambli tõus sabatähena Eesti muusikataevasse 2013. aastal oli omamoodi fenomen ning nende lugusid lauldakse lõkke ääres, kooriproovides, pulmades, “Eesti otsib superstaari” katsetel, ERSO uue aasta kontserdil, Eesti Kaitseväe orkestris ja pensionäriklubides.

 

PEENJOOGIVABRIK NUDIST  ESITLEB:

Elegantsetel klaveripõhistel lugudel kummituslikult liuglev vokaal on Douglas Dare’le toonud võrdlusi James Blake'i ja Thom Yorke’ga. 2014. aastal ilmunud debüütalbum "Whelm" viis Douglase maailmatuurile - soojendades esialgu artiste nagu Ólafur Arnalds, Nils Frahm ja Frink, ning seejärel andes ise soolokontserte üle Euroopa. Douglase viimane album “Aforger" sai miksitud ikoonilises Abbey Road helistuudios. Albumile annavad eriliselt tooni puhkpilliorkester ja koor, lüüriliselt on see ilus ja haavatav. "Aforger" on heliteos, milles uurib Douglas piire reaalsuse ja fiktsiooni vahel, sidudes neid mõtteradu visuaalselt ka enda kontsertidesse.

 

Miljardid on Eesti tippmuusikutest koosnev bänd, kuhu kuuluvad Marten Kuningas, Raul Ojamaa, Peedu Kass ja Kristjan Kallas. Miljardite muusikastiili võib iseloomustada kui tugeva eneseirooniaga (eso)rock. 2017. aasta lõpus ilmus koosseisu debüütalbum "Kunagi Läänes". See võeti hästi vastu nii kuulajate kui ka kriitikute poolt. ERR'i kultuuriportaali aasta albumi küsitlusel sai "Kunagi läänes" üldkokkuvõttes seitsmenda koha, ent kodumaistest albumitest nimetati see esimeseks. "Kunagi Läänes" tõi bändile 2018. aasta Eesti Muusikaauhindade jagamisel võidu kolmes kategoorias - Aasta debüütalbum, Aasta rockalbum ja Aasta album.

 

Prantsuse Instituut Eestis  ESITLEB:

23-aastasena laulja-laulukirjutaja ja multiinstrumentalist Eugénie (Prantsusmaa) on prantsuse noore põlvkonna elektro-popi üks talendikamaid ja omanäolisemaid esindajaid. Tema muusika ja lüürika on poeetiline ja sütitav. Eugénie on olnud oma muusikuteekonnal resoluutne ning liikunud iseõppijana täiesti oma rada, laskmata muusikatööstusel kujundada endast säravat, ent sisutühja popp-artisti. Tema live'id on kaasahaaravad, tantsulised ja vaatemängulised.

 

VIRU KESKUS  ESITLEB:

Eesti jazzitalendi Kadri Voorandi kirglik esitusstiil, fantaasiarikkad improvisatsioonid ja isikupärane looming on kompromissitu. Korduvalt auhinnatud lauljanna (2017. aasta Parim Naisartist ja Parim Jazzalbum Eesti Muusikaauhindadel, Noor Jazzitalent ja Danske Jazziauhind) on aktiivselt üles astunud ka mitmel pool välismaal. Andekas kitarrist Andre Maaker tunneb end ühtviisi koduselt nii džässi-, folgi-, roki- kui ka kammermuusikalavadel. Duona keskendutakse originaalloomingule, mille keskmes on klaveri, kitarri ja vokaali improvisatoorne mängumaa sümbioosis elektrooniliste efektide ja poeesiaga. Minimalistlikust koosseisust hoolimata on kaks tippmuusikut võimelised looma küllusliku kõlaga maailma.

 

VALMIERMUIžA  ESITLEB:

Chris Noah (Läti) ehk Krists Indrišonoks on indie-poppi viljelev muusik, laulja ja laulukirjutaja, kelle loomingus seguneb kaasaegne singer-songwriter-stiil ning 80ndate poprokk. Talendikas läti artist kogus esmalt tuntust ja populaarsust kodumaal aastal 2015 oma hittlooga Had It All. Tänaseks on Chris Noah'st saanud rahvusvahelise kategooria artist, kelle uuemad lood Spark, River ja Fall Through figureerivad mitmetes populaarsetes Spotify playlistides.

 

VALMIERMUIžA  ESITLEB:

Modernne folkloor terakese sürrealismiga - nii on vana ja uus duo muusikas kokku saanud. Mängitav Hiiu kannel esindab traditsiooni ja folkloori, mis kantakse efektiblokkide ja luuperite abiga kaasaega. Lüürika ja meloodia on mikstuur muusikalistest mälestustest ja inspiratsioonist. Viimane võib tuleneda nii Poola teleseriaalist, Eesti pungist kui ka Vormsi toidust. Äsja pärjati duo Eesti Muusikaauhindadel Aasta Folkalbumi tiitliga.

 

Gruuvivad bassikäigud, scratchimine, funky’d rütmid ja meloodiad? Gram-Of-Fun pakub seda kõike. Kollektiivi kuuluvad DJ-d/produtsendid Muudu, Philgood ja JaanJaago ning laulja-laulukirjutaja Kristel Aaslaid, kellega liituvad laivide ajaks Kostja Tsõbulevski bassil, kitarrist Raul Ojamaa ja helitehnik Kaarel Tamra. Gram-Of-Fun toob kuulajani teatud vaibi ja hõngu, mis paneb hetke nautima ja tantsima, nagu keegi ei vaataks. Nende kaasaegsete mõjutajate hulka kuuluvad esinejad nagu Disclosure, Gorillaz, Run The Jewels, Tuxedo, Thundercat ja Kaytranada.

 

PEENJOOGIVABRIK NUDIST  ESITLEB:

Arno Tamm loob ja esitab muusikat, mis põhineb tema mitmekülgsel kogemusel. Ta on laulnud, mänginud ja kirjutanud muusikat erinevates žanrites ja paljudes erinevates koosseisudes. Pidevas otsingus oma sõna ja oma heli kannul on Arno jõudnud sooloprojektini, kus akustiline põimub elektroonilisega, meloodiline abstraktsega, instrumentaalne vokaalsega, täpsus vabadusega.

 

PROFIA ARVESTUSE  ESITLEB:

Konkursi Noortebänd 2018 võitja Duo Ruut on ansambliks kasvanud pikaaegsest sõprusest ja lugematul hulgal koos naerdes veedetud ajavilgetest. Ruudu nelja külge hoiavad püsti Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane. Kord leidsid nad end kord mängimas kahekesi ühte rahvakannelt, olemata kumbki tegelikult kandlemängija. See osutus ootamatult huvitavaks ja paljusid võimalusi pakkuvaks. Selgus, et kannelt on võimalik kasutada üheaegselt meloodia-, harmoonia-, ja rütmipillina, luues väga erinevaid helimaastikke. Ansambli repertuaar koosneb enda loodud, omanäolistest rahvamuusikatöötlustest.
Nimekiri täieneb ...

Osta Võnge 2019 pass  /  Võnge 2019 üritus Facebookis  /  Võnge Facebookis